Nasz zespół

Penton Partners jest obecny w Warszawie i w Nowym Jorku. Naszą pracę cechuje uczciwość, rzetelność oraz zaangażowanie w generowanie wartości dla naszych inwestorów.

Marek Chłopek, CFA - Partner

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Współzałożyciel Penton Partners. Wcześniej pracował w Copernicus Capital Management, w którym pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego funduszu inwestycyjnego. Był także związany z Trinity Management, w którym zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Udziałów Mniejszościowych i Inwestycji, a także z Bankiem Handlowym, w którym zajmował się inwestycjami własnymi banku.

Posiada tytuł Chartered Financial Analyst oraz licencję maklera papierów wartościowych.

Bartosz Janikowski - Partner

Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współzałożyciel Penton Partners. Przez siedem lat pracował dla jednego z największych polskich firm ubezpieczeniowych - TUiR Warta S.A., sprawując funkcję zastępcy dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Kapitałowego oraz prezesa zarządu Warta Investment Sp. z o.o. Poprzednio był związany z Trinity Management, w której zajmował stanowisko kierownicze w Departamencie Udziałów Mniejszościowych i Inwestycji. Doświadczenie zdobywał także w Banku Handlowym w Warszawie w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego.

Jarosław Witczak - Partner

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współzałożyciel Penton Partners. Obecny na rynku kapitałowym od 1994 roku, realizując projekty doradcze z zakresu finansów przedsiębiorstw oraz inwestycji, m.in. dla European Privatization & Investment Corporation, BIG Finance oraz Trinity Management - firmie zarządzającej Trzecim Narodowym Funduszem Inwestycyjnym. Specjalista w zakresie planowania strategicznego, restrukturyzacji oraz wyceny spółek.

Posiada licencję maklera papierów wartościowych.

Robert Nizioł - Partner

Robert Nizioł posiada ponad 20-letnie doświadczenie w działalności na rynku kapitałowym, rynku funduszy Venture Capital i Private Equity oraz w pracy jako prywatny przedsiębiorca. Przed związaniem się z Penton Partners Pan Robert Nizioł pracował dla takich instytucji jak JPMorgan Chase, Ernst and Young i First Investors. Był założycielem i menadżerem kilku start-upów: HalCash North America, Bio Design Spółka z o.o., Air Cargo Containers i Planika Décor.

Pan Robert Nizioł jest honorowym członkiem Business Center Club Poland, Prezydentem Polish American Biasness Club oraz pełni funkcję Senior Vice Ppresident w organizacji Federation of Polish Business Organizations in North and South America.

Krzysztof Walczak – Dyrektor Inwestycyjny

Absolwent kierunków ekonomia oraz finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studiował także na City University of Hong Kong. Pracował w sektorze konsultingu strategicznego m.in. w The Boston Consulting Group oraz w dziale bankowości inwestycyjnej UniCredit Polska SA (obecnie: Pekao Investment Banking), gdzie zajmował się wyceną przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć oraz ofert publicznych akcji.

Uczestnik programu Chartered Financial Analyst.

Katarzyna Wyrwa – Asystentka Zarządu

Absolwentka Wydziału Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktualnie studentka studiów podyplomowych Controllingu i Rachunkowości Zarządczej na SGGW w Warszawie. Odbywała liczne staże i praktyki między innymi w Głównym Instytucie Górnictwa oraz Laboratorium Toksykologicznym.